استایل

پارچه داکرون چی هست؟

پارچه داکرون از جنس پلی استرویسکوز با مرغوبیت بسیار بالا می‌باشد. پارچه داکرون در رنگ‌های متنوع و زیبا، معمولا برای پیراهن، فرم مدارس و اداره جات و همچنین لباس‌های بیمارستانی مورد استفاده قرار میگیرد.

از خصوصیات این جنس از پارچه می توان به کشسانی بالای آن، استحکام زیاد در برابر سائیدگی، ضد آلرژی بودن و دوام بالای آن اشاره کرد از این پارچه برای دوخت انواع پیراهن مردانه و یا شلوار فاق بلند کودک استفاده می شود که با توجه به چروک پذیری پایینی که دارد برای این کار بسیار مناسب است.

این پارچه شباهتهایی به پارچه نایلونی دارد و تنها تفاوتشان در نوع بافته شدن الیافهای تار و پود می باشد و همین مساله در مقاومتر بودن پارچه های نایلونی نسبت به داکرونها تاثیر گذار است. 

داکرون بهتر است یا تترون؟

 پارچه داکرون در اصل همان پارچه تترون است که از وزن و گرماژ بالاتری برخوردار است و نسبت به تترون کمی براق تر است یک پارچه بهاره به حساب می آید، از نظر قیمت هم نسبت به تترون کمی گران قیمت تر است و دارای رنگهای مختلفی می باشد.

از این پارچه در دوخت مانتوهای مختلف مخصوصا مانتوهای فرم استفاده می شود، این پارچه یکی از مناسبترین انواع پارچه برای استفاده در فصلهای گرم سال می باشد چرا که یک پارچه دارای تنفس است و علاوه بر آن جذب عرق بالایی دارد و باعث می شود بدن خنک بماند.

از دیگر مزایای این پارچه می توان به دوام رنگ آن اشاره کرد که در اثر شستشو رنگ آن تغییری نمی کند و ثابت می ماند که این ویژگی در مورد چیزهایی که نیاز به شستشوی بالا دارند مثل ملحفه ها بسیار کاربردی است.

در فصل گرم همه افراد به دنبال دو ویژگی در پارچه لباس خود هستند که عبارتند از سبک بودن و خنک بودن.

پارچه داکرون علاوه بر اینکه این دو ویژگی را دارد به دلیل جنس الیافی که در آن به رفته است در مقابل چروک از مقاومت بالایی برخوردار است که این ویژگی برای لباسهای تابستانی که علاوه بر نازک بودن به صورت مداوم در معرض عرق هستند و امکان چروک در آنها بالا است بسیار مهم می باشد. 

پارچه داکرون مناسب چه فصلی می باشد؟

پارچه داکرون مناسب فصول گرم سال یعنی بهار و تابستان است. از پارچه داکرون برای دوخت لباس های سبک و خنک استفاده می شود.